|

Genel Koşullar

Antalya Bilim University Master of Business Administration Program (ABU MBA)

 

ABU MBA Programı şirketlerin ve kurumların ihtiyacı olan lider yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. İşletmeler için her geçen gün artan insan kaynağının önemini dikkate alarak ve günümüz küresel iş dünyasında yönetici ve liderlerin ihtiyaçları olan yetkinlikleri kurumsal olarak kazandırarak pratik alanlarda uygulamalarını sağlamaktadır. Programımız Türkiye'deki MBA programları içinde bilimsel araştırmayı destekleyen (Geleneksel ABU MBA Öğrenci Konferansı) ve öğrencilerine Amerika Birleşik Devletleri'ndeki seçkin üniversitelerde ders alma ve dünyanın en büyük şirketlerini ziyaret edip yerinde gözlemleme imkânı sunan bir programdır. Mezunlarımız Koç Grubu, Turkcell, Sabancı Grubu, Medical Park, AGT, Glaxo Smith Kline, Akbank, Denizbank, Vakıfbank, YapıKredi, Coca Cola, Ülker, Sompo Japan Sigorta, ICF Airports ve THY gibi Türkiye'nin önde gelen firmalarında ve kamu kuruluşlarında çalışmaktadırlar. ABU MBA (İşletme Tezsiz Yüksek Lisans) programının amacı hızla değişen iş dünyasında, firmaların lider ve yöneticilerinin, bu gelişime ayak uydurmalarını sağlamaktır. Ayrıca sektörde yaşanan gelişmelere göre adayların; analitik düşünme, girişimcilik, liderlik gibi yönlerini kullanma yetisini geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu anlamda programımız genel işletme alanında kariyer elde etmek isteyenler için fırsat niteliğindedir.

  • Adayların yurt içi en az dört yıllık veya Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) eşdeğerliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokuldan lisans diplomasına sahip olmaları gerekir. Bölüm sınırlandırması yoktur.
  • Program 3 dönem boyunca toplam 10 dersi (30 kredi) kapsar. Bu sürenin sonunda başarısız olan veya programı tamamlayamayan öğrencinin YÖK Lisansüstü yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilir.
  • Program dili "Türkçe" dir.
  • Öğrenciler mezun olabilmek için normal ders yüküne ek olarak “Yüksek Lisans Bitirme Projesi” hazırlar.
  • Programa kabul için ALES veya YDS puanı gerekmemektedir.
  • ABU MBA Programı dersleri ABU Downtown Campus’te (Markantalya AVM üzeri 7-8. Kat) hafta içi belirlenen günlerde 19:00 – 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
  • Her dönemin ders ücretleri odeme.antalya.edu.tr adresinden anlaşmalı bankalarla 6 taksit şeklinde ödenebilir.