|

AIU MBA Program Arşivi

AIU MBA 2016 Mezuniyet Töreni coşkuyla gerçekleştirildi. 

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (Master of Business Administration / MBA) programını başarıyla tamamlayan 51 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını aldı. UAÜ Konferans Salonu’nda düzenlenen törende öğrencileri aileleri ve çocukları yalnız bırakmadı. Tamamı üst düzey yönetici, işletmeci, özel sektör çalışanı ve memur olan 51 öğrenci bir buçuk yıl süren eğitimin ardından yüksek lisans diploması kazanma hakkına sahip oldu. Bu dönem birinciliğini şu üç isim paylaştı: Neşe Toksöz, Mutluhan Yakar ve Çağlar Yüksel. MBA dönem birincileri diploma ve plaketlerini UAÜ Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe'nin elinden aldı. Üçüncü dönem öğrencileri 43 yüksek onur belgesi ve 4 onur belgesi ile bugüne kadar ki en başarılı MBA öğrencileri oldu.  

 

 


İlker Kaldı ile İş ve Özel Yaşam Dengesi
 
AIU MBA Programı olarak Eğitmen Danışman İlker Kaldı, Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin şehir kampüsünde ‘İş İşten Geçmeden, Hayat Sizi Boşvermeden’ başlıklı ‘İş ve Özel Yaşam Dengesi’ semineri verdi. İş ve özel hayatın birbirinden bıçak kesiği gibi ayrılamayacağını söyleyen Kaldı, “Bazıları der ya, işten gelince ceketini çıkarıp astığın gibi her şeyi askıda bırakacaksın, yok öyle bir şey! Hem işyerinde beni üzen bir şey olmuşsa ben bunu eşimle paylaşmayacağım da kiminle paylaşacağım?”
 
 

ABD ve Uluslararası Turizm Trendleri ve Otelcilik Sektöründe Teknoloji Odaklı Eğilimler

 

AIU MBA Program Rixos Group Distunguished Speaker Series kapsamında konuk olan University of South Florida (USF), Turizm ve Teknoloji Fakültesi’nde turizm teknolojileri alanında çalışmalar yapan Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu ve Uluslararası Antalya Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Jay SCHROCK AIU MBA Programı öğrencileriyle bir araya geldi.

 
 

AIU MBA Programı Öğrenci ve Mezunları Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu.

 

Geleneksel AIU MBA Programı iftar yemeği tüm öğrenci ve mezunlarla beraber AIU Merkez Yerleşkesinde düzenlendi. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cihat GÖKTEPE, AIU MBA Programı Akademik Direktörü Doç. Dr. Mesut AKDERE ve AIU MBA Programı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Veysel AVŞAR, Yrd. Doç. Dr. Işılay TALAY DEĞİRMENCİ, Yrd. Doç. Dr. Hadi YEKTAŞ katıldı. Katılımın çok yüksek olduğu programda sürpriz ödüller ve plaketler verild

 
 

 

DeFacto Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı (CFO) Önder ŞENOL: Stratejilerin Başarıyla Hayata   Geçirilmesi   

 

“İnsan kariyerinin belirlemesinde en önemli etkenlerden birincisi ve en önemlisi, ‘kişisel gelişim’dir. Bununla ilgili dört aşama var. Kendini tanımak ve kendi farkındalığımızı yükseltmek, mevcut güçlü yanlarımız, gelişmesi gereken yönlerimiz, fırsatlarımız tehditlerimiz…” diye sözlerine başlayan ŞENOL kişisel gelişimde stratejilerin hayata başarıyla geçirilmesi konusunda bir takım püf noktalara değindi

 

 

 
 

AIU MBA Programı öğrencileri derslerini Google ve Apple kampüslerinde yaptılar.    

 

AIU MBA Programı öğrencileri bu yıl ikincisi düzenlenen Amerika Birleşik Devletleri programını dünyanın teknoloji ve inovasyonun merkezi olan San Francisco-Silikon Vadisi'nde gerçekleştirdi.

 

 

 
 

AIU MBA Programı İkinci Mezuniyet Töreni” coşkuyla gerçekleştirildi. 

 

AIU MBA Programı 2014 yılı öğrencileri, diplomalarını düzenlenen mezuniyet töreninde aldı.

Antalya International University’nin Master of Business Administration (MBA) İşletme (Tezsiz) yüksek lisans programının 2014 yılı öğrencileri, diplomalarını düzenlenen mezuniyet töreninde aldı. Öğrencilere diplomalarını AIU Rektörü Profesör Dr. Cihat Göktepe, AIU MBA Programı Akademik Direktörü Doç. Dr. Mesut Akdere ve AIU MBA Programı öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Işılay Talay Değirmenci, Yrd. Doç. Dr. Veysel Avşar, Yrd. Doç. Dr. Hadi Yektaş ve Yrd. Doç. Dr. Hilmi Songur verdi.

 
 

AIU MBA – Sonbahar Dönemi Öğrenci Konferansı yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.

AIU MBA öğrencileri, Stratejik Yönetim ve İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri kapsamında hazırladıkları proje çalışmalarını sunmak üzere bir araya geldi. Derste öğrendikleri teorik bilgilerle gerçek hayattaki uygulamaları birleştiren MBA öğrencileri gruplar halinde proje sunumları yaptılar. Toplam 20 gruptan oluşan yaklaşık 170 öğrenci, Rixos Downtown Hotel’de düzenlenen etkinlikte çalışmalarını katılımcılarla paylaştı. 

 
 

Geleneksel AIU MBA Programı Öğrenci Konferansı büyük bir başarıyla düzenlendi.

 

Geleneksel AIU MBA Programı Öğrenci Konferansı bu yıl 12. Uluslararası Bilgi, Ekonomi ve Yönetim Kongresiyle birlikte Kemer, Antalya'da düzenlendi. Bu Uluslararası Kongrenin eş baskanlıgınıda  yapan AIU MBA programı Akademik Direktörü Doç. Dr. Mesut Akdere yapılan bu ortak kongrenin AIU MBA Program’ı vizyonunun bir parçası olan küresel  iş dünyası yaklaşımını desteklediğini ve öğrencilere uluslararası seviyede hem araştırma tecrübesi hem de akademik etkileşim sağladıgını ifade etti.

 
 

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur GENÇ: Beni bu günlere getiren MBA eğitimi esnasında yaptığım takım çalışmalarıdır.

 

Uğur Genç, "Üniversiteden sonra 26 yaşında fabrika müdürlüğü yapma şansı yakaladım. 36 yaşından sonra da Memorial Sağlık Grubu’nun CEO’su olarak göreve geldim. Çok zorluklardan büyüyerek başarıyı yakaladım.  Arkadaşların bu zorlukları yaşamaması ve başarılı olabilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerekiyor, dünya nereye gidiyor, sektörler nereye gidiyor.” konularına değindi.

 

Bir senelik yeni bilgiler, beş bin yıllık bilgiden fazla 

   

AIU MBA Programı Rixos Grubu Seçkin Konuşmacılar Serisi’nin (AIU MBA Program Rixos Group Distinguished Speakher Series) 10.’su şehir kampüsünde gerçekleştirildi. Programın bu seferki konuğu Amerika Birleşik Devletleri’nin saygın kurumları arasında yer alan Wisconsin-Milwaukee Üniversitesi’nden Prof. Dr. Simone C. O. Conceiçâo oldu.

 
 

MBA Programı Mezunlar Derneği hızla faaliyetlerine başladı.   

 

AIU MBA Programı Mezunlar Derneği ilk aktivitesini Rixos Downtown Otelinde tüm MBA öğrencileri ve mezunlarını kaynaştıran bir iftar programı  ile  gerçekleştirdi. Programa Uluslararası Antalya Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Sedat GÖÇEN ve öğretim üyelerinden  Doç. Dr. Mesut AKDERE, Yrd. Doç. Dr. Işılay TALAY DEĞİRMENCİ, ve Yrd. Doç. Dr. Hadi YEKTAŞ katıldı.

 

Samsung Türkiye Content Manager Burak EMİRALP AIU MBA öğrencileriyle buluştu    

 

Dokuzuncusunu düzenlenen AIU MBA Programı Rixos GroupDistingusihed ​Speaker Series kapsamında, SamsungContent Manager Burak EMİRALP Müşteri Deneyimi – Farklılaşma Aracı Olarak İçerik Pazarlama konulu seminere konuk oldu Üç nesil AIU MBA öğrencilerinin buluştuğu programda Burak Emiralp, müşteri deneyiminde kurumsal farklılaşma Anchoraracı olarak içerik pazarlama konusunda en son uygulamaları ve stratejileri paylaştı.

 
 

Antalya International University ilk Mezuniyet Töreni coşkuyla gerçekleşti.  

 

AIU MBA Programı, ilk mezunlarını verdi. AIU kampüs içerisinde düzenlenen mezuniyet töreninde MBA mezunları diplomalarını AIU Rektörü Göktepe’den aldı. Tamamı üst düzey yönetici, işletmeci, özel sektör çalışanları ve devlet memuru 104 öğrenci bir buçuk yıl süren eğitimin ardından tez hazırlama zorunluluğu aranmaksızın yüksek lisans diploması sahibi oldu.

 

MUDO Genel Müdürü Barış KARAKULLUKÇU AIU MBA Öğrencileriyle Buluştu    

 

AIU MBA Programı tarafından düzenlenen ‘Stratejik Düşünme Transformasyon’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Mudo Genel Müdürü Barış Karakullukçu, işletme alanında yüksek lisans eğitimi ve lisans öğrencilerine tecrübelerini aktardı.

 

 

 

Antalya International University AIU MBA öğrencileri Amerika’da!      

 

3 - 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında  AIU MBA öğrencilerinden oluşan 26 kişilik bir grup, ABD’nin Chicago, Milwaukee, ve Madison şehirlerine “İş Dünyasında Çok Kültürlü Yönetim” dersi kapsamında bir seyahat gerçekleştirdi.

 
 

AIU MBA Programı Sonbahar Dönemi Buluşması Gerçekleşti 

 

Geleceğin girişimcilerini buluşturan program AIU MBA Programı’na katılan öğrenciler inovatif düşünme ve girişimcilik serüveninin ilk adımlarını atmaya başladı. Uluslararası Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Türkiye'nin önde gelen girişimci iş adamlarından Fettah Tamince'nin geleceğin lider yöneticilerini yetiştirmek vizyonuyla desteklediği MBA Programı üç nesil  öğrencileri buluşturdu.

 
 
 

Yeni Nesil Pazarlama” konferansında dijital trendler ve sosyal medya konuları ele alındı. 

 

AIU öğrencileri yeni pazarlama tekniklerini öğrendi

AIU MBA Programı ‘Yeni Nesil Pazarlama’ konferansı düzenledi. Türkiye’nin ilk dijital medya ajansının kurucularından Uğur Şeker ve online pazarlama konusunda ülkenin önde gelen isimlerinden Alemşah Öztürk’ün sunumuyla gerçekleşen konferans öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 
 

Duman: “MBA yaptım, hayatım değişti.”

 

AIU MBA Programı Direktörlüğü tarafından düzenlenen “Bir Kariyer Hikâyesi” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan TAV Holding İK Direktörü Yiğit Oğuz Duman MBA öğrencileri ile tecrübelerini paylaştı. Konuşmasında bir üniversitenin Executive MBA programını tamamladıktan sonra hayatında önemli değişiklikler yaşadığını anlatan Duman, ayrıca şunları söyledi: Dünya üzerinde birçok insan var ki, diğerlerine göre daha fazla fırsat yakalıyor. Bu insanlar toplum üzerinde sorumlulukları olduğu bilinciyle yaşamalı.

Duyurular